Žaizda – tai odos ir gleivinės dangos vientisumo pažeidimas, kuris kartais susijęs ir su gilesnių audinių sužalojimu ar kūno ertmių atvėrimu. Susižeidęs žmogus patiria skausmą, jei žaizda sunki, – ir sužeidimo šoką, o jei smarkiai pažeisti nervai, priešingai, gali visiškai nejausti skausmo sužeidimo vietoje. Žaizdos visada stipriau ar mažiau kraujuoja, matomi audinių defektai arba net žiojėjimas.Tinkamai nedezinfekavus ir neišvalius žaizdos, net ir maži odos pažeidimai gali sukelti didelių problemų. Ką turėtume žinoti apie žaizdas ir sužeidimų tipus? Skaityti daugiau…
Nė vienas vaikas neužaugo nepatyręs sumušimų, nenusibalnojęs kelių. Lengvesni ar sunkesni sužalojimai ir vaikai – tarsi neatsiejami dalykai. Maži vaikai įvairių traumų patiria dėl smalsumo, pažindami pasaulį. Šiek tiek ūgtelėję, susižeidžia krisdami nuo dviračių, medžių, sūpynių. Paaugliams traumos dažnai įvyksta sportuojant, dar vyresni jas patiria vairuodami mopedus. Vaikų traumų rūšys.
Ligos patale gali atsidurti kiekvienas. Ilgesniam laikui ar net visam likusiam gyvenimui prie lovos prikaustyti gali ne tik insultas, vėžys ar kitos sunkios ligos, bet ir įvairios traumos, patirtos avarijų ar nelaimingų atsitikimų metu. Ir visiems šiems ligoniams, jei jie nebus tinkamai prižiūrimi, be pagrindinės ligos gydymo, gali iškilti ir kitų bėdų. Pragulos – sunkiai gyjančios žaizdos – gali kankinti judėti negalinčius žmones.