D.U.K.

Dažniausiai Užduodami Klausimai

Švariai nuplauti žaizdą. Odą aplink žaizdą, o jei ji negili ir pačią žaizdą, nuvalyti dezinfekuojamomis antiseptinėmis priemonėmis. Išrinkti tik smulkius svetimkūnius, giliai įstrigusių netraukti – kreiptis į gydymo įstaigą. Uždėti sterilų tvarstį.

Gydytojo pagalbos nereikia, jeigu žaizda tikrai nedidelė, paviršinė, trauma nėra kombinuota, t.y. kartu nėra didelio sumušimo, kraujosruvos, neįtariama kaulų lūžių ar išnirimų. Visais kitais atvejais rekomenduojama atvykti į gydymo įstaigą.

Kastinės žaizdos pavojingos, nes gyvūnai gali sirgti pasiutlige. Todėl, pirmiausia būtina išsiaiškinti gyvūno savininko adresą, pavardę, telefoną, ar gyvūnas skiepytas nuo pasiutligės ir kada. Šie duomenys bus reikalingi  skiriant vakciną nuo pasiutligės. Pirminė pagalba atliekama taip pat, kaip ir esant bet kuriai kitai žaizdai.

Pasirenkant antiseptiką ypač svarbus yra vaisto veiksmingumas, kad sunaikintų daugelį mikroorganizmų, grybelius, pirmuonis, kai kurių bakterijų sporas ir virusus, smarkiai sumažintų infekcijų tikimybę.