Sužeidimai kelionėje

Kad ir kokia būtų odos pažeidimo priežastis, pirmiausia sužeistą vietą reikia išvalyti nuo nešvarumų. Tai galima padaryti nuplovus švariu vėsiu vandeniu. Po to antiseptiku suvilgytais tamponais reikia nuvalyti odą aplink žaizdą, braukti reikia tolyn nuo žaizdos. Taip apsaugosime ją nuo galimų infekcijų. Žaizda gis geriau, jeigu bus neinfekuota ir neužteršta, jei žaizdos kraštai bus susiglaudę ir neįsitempę. Įtakos turi ir gera kraujotaka, ir kokybiška pirmoji pagalba.

Jei nubrozdinimas paviršinis, nekraujuoja, galima palikti gyti atvirai. Jei žaizda didesnė, reikia ją uždengti steriliu tvarsčiu. Sutvarstydami žaizdą, apsaugosime ją nuo aplinkos užkrato, sustabdysime kraujavimą, sumažinsime skausmą.

Jei nutrynė batai

Visi žinome, kad į kelionę reikia vežtis tik patogius batus, o ne naujus, tik ką įsigytus. Tačiau ir patogūs batai gali pridaryti bėdų: juk kojos gali ištinti nuo karščio, nuovargio, ir tada nuospaudų, odos nutrynimų ar nedidelių įdrėskimų neišvengsime. Ir šios atrodančios nepavojingos žaizdelės gali sukelti daug rūpesčių, jeigu tinkamai jomis nepasirūpinsime. Kaip? Pažeistą odą reikia švariai nuplauti ir dezinfekuoti. Po to ant pažeistos vietos užklijuoti pleistrą, kad žaizda kuo mažiau būtų dirginama.

Patarimai keliautojams:

  • Būkite atidūs, žiūrėkite po kojomis, kad neužkliūtumėte už netikėtos kliūties ir išvengtumėte ne tik sumušimų, nubrozdinimų, bet ir didesnių traumų.
  • Avėkite patogią avalynę. Planuodami ekskursijas į kalnus, avėkite sportinę uždarą avalynę, o ne vasarines šlepetes.
  • Nemažai pavojų tyko paplūdimiuose. Susižeisti galima netyčia užlipus ant jūros ežio ar jūros žvaigždės, skaudžiai nudeginti gali ir medūzos, pavojų gali kelti ir kiti gyvūnai.
  • Neužmirškite į kelionę pasiimti vaistinėles.